0

معرفی کتاب اثر مرکب + [دانلود رایگان سمینار اثر مرکب]

دسته بندی ها : آخرین مطالب, معرفی کتاب, مقالات ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ کامران گنجی

معرفی کتاب اثر مرکب + [دانلود رایگان سمینار اثر مرکب]

 

معرفی-کتاب-اثر-مرکب-نوشته-دارن-هاردی معرفی کتاب اثر مرکب معرفی کتاب اثر مرکب + [دانلود رایگان سمینار اثر مرکب]

 

دوستان عزیز سایت انتخاب زندگی سلام، امیدوارم که حالتون خوبِ خوبِ خوب باشه…

قصد دارم در این مقاله به معرفی کتاب اثر مرکب + [دانلود رایگان سمینار کامل اثر مرکب] بپردازم و مطالبی رو با شما عزیزان به اشتراک بگذارم

 

 کتاب اثر مرکب - نوشته دارن هاردی معرفی کتاب اثر مرکب معرفی کتاب اثر مرکب + [دانلود رایگان سمینار اثر مرکب]((اثر مرکب)) دارای مطالبی مشترک با اکثر سخنرانی ها و کتاب های موفقیت است که موضوع آن بر تلاش، امید، تغییر و قدرت درون انسان تاکید می کند، مضمون و هدف گذاری آن نیز به نحوی است که هر کسی با هر سنی و در هر جایگاهی و شغل و حرفه ای می تواند بر اساس نیازش از آن بهره مند شود. خصوصاً اینکه شماری از نام آوران اساتید جهانی در زمینه موفقیت از جمله: برایان تریسی، جک کنفیلد، دیوید باخ، جان سی ماکسول، راجر داوسون، لِز براون و ۲۳ فرد مطرح دیگر:؛ مطالعه دقیق و حتی چند باره این کتاب را به همگان توصیه کرده اند.

جالبه به این نکته اشاره کنم که این کتاب در فهرست نیویورک‌تایمز، یو‌اِس‌اِی‌تودی و وال‌استریت ژورنال چندین هفته صدرنشین پُرفروش‌ترین کتاب‌های دنیا بوده است.

 نویسنده کتاب، آقای دارن هاردی؛ ناشر و دبیر تحریریه سابق مجله موفقیت (Success Magazine) بوده است. او حدود ۱۷ سال است که جزو سرآمدان صنعت موفقیت است و در همین زمینه ۲ شبکه تلویزیونی به نام های: شبکه مردم (TPN) و شبکه آموزش موفقیت (TSTN) راه اندازی کرده است که با همکاری خبره ترین کارشناسان جهان به تولید و پخش می پردازد.

وی در مجله موفقیت خود با بسیاری از مدیران، کارآفرینان، ورزشکاران فوق ستاره، هنرمندان برجسته و قهرمانان المپیک مصاحبه کرده است و در این مصاحبه ها از رازهای موفقیت آنان پرده برمی دارد و در اختیار عموم قرار می دهد.

او سخنرانی محبوب و پرطرفدار است که به طور منظم در برنامه های رادیوی ملی و شبکه های مختلف تلویزیونی آمریکا حضور می یابد.

 

آنتونی رابینز معرفی کتاب اثر مرکب معرفی کتاب اثر مرکب + [دانلود رایگان سمینار اثر مرکب] robbins

از همه مهمتر اینکه مقدمه این کتاب را آنتونی رابینز، یکی از بزرگترین سخنران های انگیزشی جهان نوشته است و به این نکته اشاره می کند که: “اثر مرکب بر اساس همان اصلی ست که من در زندگی شخصی خودم و آموزش هایم به کار برده ام و آن اصل این است که تصمیمات شما، سرنوشت و آینده تان را رقم می زنند.  ….  از این کتاب بعنوان راهنمایی استفاده کنید برای ایجاد زندگی و موفقیتی که دنبالش هستید.”

ترجمه کتاب اثر مرکب را آقایان لطیف احمدپور و میلاد حیدری انجام داده اند و ویراستاری آن را حسین یاخچی (سردبیر محترم مجله خلاقیت) بر عهده داشته است.

 

 

 

 

دارن هاردی (نویسنده کتاب اثر مرکب) در مقدمه ذکر می کند که: 

 

[box type=”custom” color=”#0c0c0c” bg=”#a8edca” radius=”10″ border=”#4b8712″]”این کتاب در مورد موفقیت و راه های دستیابی به آن است اما در واقع هیچ فرمول مخفی، نوشدارویی سحر آمیز یا راه حل سریع برای موفقیت وجود ندارد. در واقع اطلاعات جدید یا بیشتر چیزی نیست که شما به آن احتیاج دارید بلکه شما یک برنامه ی عملی جدید می خواهید. وقت آن رسیده که رفتارها و عادت های جدیدی را در خودتان خلق کنید که شما را از کارشکنی و خرابکاری دور کند و به سمت موفقیت ببرد.”[/box]

 

 فیلم معرفی کتاب اثر مرکب توسط دارن هاردی

در فیلم زیر می‌توانید معرفی کتاب اثر مرکب را توسط نویسنده آن یعنی جناب آقای دارن هاردی مشاهده فرمائید.

 

 

 فهرست کتاب اثر مرکب دارای ۶ بخش است:

بخش اول مربوط به تحسین هایی است از ۲۹ نفر از افراد برجسته در زمینه موفقیت

بخش دوم: پیامی ویژه از آنتونی رابینز (سخنران بزرگ انگیزشی)

بخش سوم: مقدمه کتاب توسط دان هاردی

بخش چهارم: شروع کتاب با ۶ فصل که شامل: ۱- اثر مرکب در عمل  ۲- انتخاب ها  ۳- عادت ها  ۴- تکانش  ۵- تاثیرات  ۶- شتاب بخشی

بخش پنجم: نتیجه گیری

بخش ششم: شامل ضمیمه هایی در مورد ارزیابی های مختلف من جمله: ارزیابی زندگی ، اهداف، عادت ها و.. می باشد که این قسمت، کتاب را تبدیل به برنامه ای کاربردی نموده است.

 

معرفی کتاب اثر مرکب معرفی کتاب اثر مرکب معرفی کتاب اثر مرکب + [دانلود رایگان سمینار اثر مرکب]                   1

 

دارن هاردی در فصل اول این کتاب موضوع اثر مرکب را در عمل بیان کرده است، قسمت هایی کوچک از این فصل را خدمت شما عزیران نقل می کنم:

ثبات و پایداری کلید موفقیت است و اصلا اهمیتی ندارد که چقدر باهوش یا باتجربه هستید بلکه نداشتن هوش ، تجربه، توانایی ذاتی را می توان با تلاش و کوشش جبران کرد و اگر رقیبتان باهوش تر و با استعداد تر و یا با تجربه تر از شماست، فقط لازم است که شما سه یا چهار برابر، سخت کوش تر از او باشید تا بتوانید شکستش دهید.

خیلی ها فریب سادگی اثر مرکب را می خورند و خیلی زود از آن خسته می شوند مثلا بعد از هشت روز دویدن، دست می کشند چون هنوز اضافه وزن دارند یا بعد از گذشت شش ماه تمرین، یادگیری نواختن پیانو را رها می کنند چون به جز یک نُت ساده هنوز در چیز دیگری مهارت پیدا نکرده اند. چیزی که آنها نمی دانند این است که این گام های کوچک و به ظاهر ناچیز که پیوسته و در طول زمان انجام می شوند، یک تفاوت بنیادین ایجاد می کنند.

 

 معرفی کتاب اثر مرکب | فصل دوم

 

در فصل دوم کتاب اثر مرکب کتاب دارن هاردی اهمیت انتخاب ها را در زندگی بیان می کند:

در هر نقطه ای از زندگی هستیم، به خاطر وجود انتخاب هایی در آنجا قرار داریم که قبلاً انجام داده ایم. اینکه به دانشگاه برویم یا نه، با فلانی ازدواج کنیم یا نه، فلان تماس کاری را بگیریم یا نه، با فلانی دوست شویم یا نه، فلان مواد مضر یا نوشیدنی الکلی را مصرف کنیم یا نه و… همه این تصمیم ها مسیر زندگی ما را تغییر می دهد و هر کدام را انتخاب کنیم مسیر زندگی ما به سمتی می رود.

در زندگی چیزهای کوچکی هستند که به ناچار و به طور قابل پیش بینی، موفقیت ما را از بین می برند مثلاً یک بسته چیپس را می خوریم و ناگهان بعد از خوردن آخرین تکه چیپس، یادمان می افتد که تمام تلاش آن روزتان را برای خوردن غذای سالم از بین برده ایم در صورتی که اکثر اوقات گرسنه هم نبوده ایم یا تلویزیون را روشن می کنیم و ۲ ساعت تمام را صرف تماشای برنامه های احمقانه تلویزیون می کنیم (حتی اگر یک مستند آموزشی را دیده باشیم)

دارن هاردی به نکته مهمی در این فصل اشاره می کند که اهمیت انتخاب ها را در زندگی نشان می دهد: فرق بین ثروتمند و فقیر، خوشحالی و شادمانی با افسردگی و بیماری، رونق اقتصادی با ورشکستگی مالی همه و همه اینها در انتخاب های ماست.

دارن در ادامه به اهمیت قبولی ۱۰۰ درصدی مسئولیت زندگی هر فردی بر عهده  آن فرد می پردازد و به جمله ای از استادش جیم ران اشاره می کند که:  روز پایان کودکی و شروع بزرگسالی، روزیه که مسئولیت کل زندگیت رو بر عهده می گیری.

 

دارن هاردی نویسنده کتاب اثر مرکب معرفی کتاب اثر مرکب معرفی کتاب اثر مرکب + [دانلود رایگان سمینار اثر مرکب]           1

 

در این فصل به رابطه شانس با تلاش پی می بریم آنجا که یک ضرب المثل قدیمی را بیان میکندکه : شانس وقتی ست که فرصت با آمادگی تلاقی می کند.

اگر ما دائماً آمادگی مان را بالا ببریم یعنی مهارت ها، دانش، تخصص، روابط و.. و وقتی فرصت ها به وجود می آیند (شانس در خانه تان را می زند) امکانات لازم را برای بهره برداری و استفاده از آنها خواهید داشت.

در قسمت بعدی این فصل دارن هاردی یکی از بزرگترین استراتژی هایی که در پیشرفت شخصی قابل استفاده است را بیان می کند و آن این است که: کنترل انتخاب های روزانه خود را به دست بگیریم و آن محقق نمی شود مگر با ثبت کردن آنها. مثلاً اگر می خواهیم ثروتمند شویم یا از بدهی خلاصی پیدا کنیم باید هر ریالی که از جیبمان خارج می شود را ثبت کنیم یا اگر می خواهیم وزن مناسبی داشته باشیم و اضافه وزن خود را از بین ببریم باید هر لقمه ای که در دهانمان می گذاریم را یادداشت کنیم.

و در پایان این فصل می خوانیم: زندگی شما محصول انتخاب های لحظه به لحظه شماست و از آنجایی که همه دستاوردهای شما، نتیجه انتخاب های لحظه به لحظه شماست، با تغییر این انتخاب ها قدرتی باور نکردنی، برای تغییر زندگیتان خواهید داشت. انتخاب های شما گام به گام و روز به روز، اقداماتتان را شکل می دهند تا وقتی که آنها به عادت هایتان تبدیل می شوند؛ تکرار، آنها را دائمی و همیشگی می کنید.

 

کتاب-اثر-مرکب معرفی کتاب اثر مرکب معرفی کتاب اثر مرکب + [دانلود رایگان سمینار اثر مرکب]

 

 معرفی کتاب اثر مرکب | فصل سوم

 

دارن هاردی در فصل سوم این کتاب به موضوع قدرت عادت ها در زندگی اشاره می کند:

هر چقدر که عادت ها در زندگی ما قدیمی تر باشند، بزرگتر می شوند و ریشه هایشان عمیق تر می شود و سخت تر از ریشه بیرون می آیند به طوری که برخی از آنها را اصلاً جرأت نمی کنیم که برای از بین بردنش تلاش کنیم.

با تمرین و تکرار کافی، هر رفتاری، چه خوب و چه بد، در طول زمان، غیرارادی می شود.

دارن در این فصل به رابطه انتخاب ها با اهداف و ارزش های زندگی اشاره می کند که:

شما باید چیزی را بخواهید که بدانید که چرا آن را می خواهید وگرنه خیلی زود تسلیم می شوید و برای این کار اگر نیروی چرایی تان- آرزوهایتان- به اندازه کافی قدرتمند نباشد و ثبات تعهدتان به اندازه کافی قوی نباشد شما هم مثل خیلی های دیگر اول سال نیت شروع کاری را می گیرید ولی خیلی زود تسلیم می شوید و برمی گردید اما وقتی دلیلتان به اندازه کافی بزرگ باشد، تقریباً هر کاری حاضرید انجام دهید.

یکی از مطالب مهمی که در این فصل می خوانیم این است که:

اگر به آن پیشرفتی که هم خواهانش هستید و هم توانایی اش را دارید، دست پیدا نکرده اید؛ فقط به این خاطر است که اهدافتان را به روشنی تعریف نکرده اید و هدفی که روی کاغذ نوشته نشود خیال محض است و بدون هدف های مکتوب، آدم ها تیرشان به سنگ می خورد.

مانعی که بین شما و هدفتان قرار دارد، رفتار شماست.

 

معرفی کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی معرفی کتاب اثر مرکب معرفی کتاب اثر مرکب + [دانلود رایگان سمینار اثر مرکب]

در ادامه این فصل دارن هاردی راهکارهایی برای ریشه کن کردن عادات بد را بیان می کند و پس از آن  ۶ استراتژی برای ایجاد عادت های خوب را ذکر می کند و اشاره ای نیز به سخنی از جان سی ماکسول می کند که گفته است:

شما نمی توانید زندگیتان را تغییر دهید مگر اینکه چیزهایی را تغییر دهید که هر روز انجامشان می دهید و راز موفقیت شما در رویه روزمره تان است.

و بعد به پژوهشی ارجاع می دهد که اگر چطور یک رفتار را به عادت تبدیل کنیم.

 

 معرفی کتاب اثر مرکب | فصل چهارم

 

دارن هاردی در فصل چهارم  کتاب اثر مرکب به موضوع تکانش و نقطه ای که ما از بسیاری از افراد عادی جدا می شویم و به افراد موفق می پیوندیم، اشاره می‌کند:

دارن هاردی در ابتدا قانون اول نیوتن را که به آن اینرسی هم گفته می شود را بیان می کند که:

اجسام ساکن، تمایل به سکون دارند مگر اینکه نیرویی خارجی بر آنها اعمال شود و اجسام متحرک تمایل دارند به حرکتشان ادامه دهند، مگر اینکه چیزی مانع تکانش آنها شود مثلاً خوره های تلویزیون دوست دارند که خوره تلویزیون باقی بمانند و انسان های موفق که به موفقیت رسیده اند، با جدیت به تلاششان ادامه می دهند و به موفقیت های خیلی بیشتری می رسند.

و بعد با مثالی روشن به شفافیت موضوع تکانش می پردازد:

بازی چرخ و فلک نمونه ای بارز از تکانش است. وقتی در کودکی می خواستیم چرخ و فلک را به حرکت درآوریم در ابتدا نیروی خیلی زیادی نیاز داشت و همیشه سخت ترین قسمت حرکت اولیه بود اما به محض حرکت دادن آن کار آسان تر می شد و هر چند وقت یکبار فقط یک هُل می دادیم که از حرکت نایستد.

در زندگی هم پذیرش و اتخاذ هر تصمیمی به همین صورت است. شما با برداشتن یک قدم کوچک و انجام یک عمل در هر زمان، شروع می کنید و پیشرفتتان، آرام و آهسته است.

اما به محض اینکه عادت تازه شکل گرفته تان شروع به تأثیرگذاری کرد، تکانش بزرگ هم به شما ملحق می شود و موفقیت و نتایج تان به سرعت مرکب می شوند.

پس از آن نحوه ایجاد یک تکانش بزرگ را به زندگی در ۵ راه بیان و به شرح آنها می پردازد:

 • انتخاب ها و تصمیم های جدید براساس هدف و ارزش های اصلی تان

 • به کار بستن آن انتخاب ها از طریق رفتار مثبت و سازنده

 • تکرار کافی آن اقدامات و اعمال مثبت برای به وجود آمدن عادت های جدید

 • تبدیل رویه ها و ریتم های رفتاری به کارهای منظم روزانه

 • ثابت قدم و پایدار ماندن برای یک دوره به اندازه کافی طولانی

 

دارن-هاردی-در-کتاب-اثر-مرکب معرفی کتاب اثر مرکب معرفی کتاب اثر مرکب + [دانلود رایگان سمینار اثر مرکب]

 

دارن هاردی در ادامه این فصل به نقش مهم رویه در زندگی و رابطه اش با تکانش بزرگ می پردازد که:

برای ایجاد رویه های مفید و مؤثر، اول باید تصمیم بگیرید که می خواهید چه رفتار و عادت هایی را در خودتان نهادینه کنید. اگر می خواهید با تلاش هایتان به موفقیت هایی در سطح جهانی برسید، کلیدش این است که عملکردتان را حول رویه هایی در سطح جهانی تغییر دهید.

وقتی رفتارهای منظم و اقداماتتان را با ریتم های منظم هفتگی، ماهانه، فصلی و سالانه تطبیق می دهید، مثل این است که مقابل خانه تان فرش خوش آمدگویی برای تکانش بزرگ پهن می کنید این کار مثل به حرکت درآمدن چرخ های لوکوموتیو قطار است.

دارن در انتهای این فصل به کلید اصلی موفقیت و همچنین به آسیبی بزرگ نیز اشاره می کند که ثبات و پایداری، یکی از حیاتی ترین اجزای موفقیت است و هیچ چیزی مثل ثبات نداشتن، سریع تر تکانش بزرگ را از بین نمی برد.

 معرفی کتاب اثر مرکب | فصل پنجم

 

دارن هاردی در فصل پنجم کتاب اثر مرکب موضوع تاثیرات روی هر شخص را بیان می کند:

در ابتدای این فصل سه نوع از تأثیراتی که روی هر شخصی اثر می گذارد را میخوانیم که شامل:

۱- ورودی ها (چیزی که مغزتان را با آن تغذیه می کنید)

۲- ارتباط ها (آدم هایی که وقتتان را با آنها می گذرانید)

۳- محیط (اطرافتان)

و پس از آن شرح هر کدام را مطالعه می کنیم که چگونه روی ما تاثیر می گذارند و چگونه میتوانیم آنها را کنترل کنیم، برای نمونه قسمتی از ورودی ها را بررسی می کنیم:

ورودی ها: اگر می خواهید بدنتان با بهترین عملکرد به حرکت درآید، باید مراقب باشید که خوراکی هایی با بالاترین کیفیت ارزش غذایی مصرف کنید همچنین اگر می خواهید مغزتان با بالاترین توانش کار کند، باید درباره چیزهایی که به آن می دهید، حتی بیشتر مراقب باشید، کنترل کردن ورودی ها تأثیر مستقیم و قابل توجهی روی بازدهی و نتایج شما دارد.

هر چیزی که اجازه شنیدن و دیدن آن را به خودتان می دهید، این همان ورودی هایی است که مغزتان را با آن تغذیه می کنید.

ذهن شما مثل یک لیوان خالی است، هر چیزی را درونش بریزید، در خودش نگه می دارد؛ اگر اخبار مهیج، عناوین جنجالی، یاوه گویی های مصاحبه های تلویزیونی را انتخاب کنید، آب آلوده ای را به درون لیوانتان می ریزید و اگر آب تیره و بد را درون لیوانتان بریزید، هر چیزی که خلق می کنید از میان آن ظرف آلوده عبور می کند، چون این چیزی است که درباره اش فکر می کنید پس اگر زباله وارد شود، زباله خارج می شود.

 

هن شما مثل یک لیوان خالی است، هر چیزی را درونش بریزید، در خودش نگه می دارد معرفی کتاب اثر مرکب معرفی کتاب اثر مرکب + [دانلود رایگان سمینار اثر مرکب]

 

[box type=”custom” color=”#000000″ bg=”#ffffff” radius=”10″ border=”#0066bf”]

معرفی کتاب اثر مرکب

[/box]

 

اما برای کنترل ورودی‌های ذهن می توان از راهکار های زیر استفاده کرد:

قدم اول: مراقب بودن است. برآورد شده است که آمریکایی ها سالانه ۱۷۰۴ ساعت را صرف تماشای تلویزیون می کنند که میانگین آن ۷/۴ ساعت در روز است ما حدود ۳۰% از زمان بیداری مان را مشغول تماشای تلویزیون هستیم؛ حدود ۳۳ ساعت در هفته یعنی بیشتر از یک روز کامل که معادل ۲ ماه کامل در سال است و بعد مردم تعجب می کنند که چرا نمی توانند در زندگی شان پیشرفت کنند.

و…

دارن هاردی در انتهای این فصل به یکی از مهمترین اصول در زندگی اشاره می کند که:

شما در زندگی چیزهایی را بدست می آورید که می پذیرید و فکر می کنید که شایسته شان هستید؛ اگر بی احترامی را تحمل می کنید، به شما بی احترامی خواهد شد.

اگر دیر آمدن و بدقولی دیگران را تحمل می کنید، آنها در قرارهایتان دیر حاضر می شوند، اگر دستمزد پایین و کار بیش از حد را تحمل می کنید، این موضوع برایتان ادامه خواهد داشت و اگر اضافه وزن، خسته بودن و همیشه بیمار بودن را تحمل می کنید، همیشه همینطور خواهید بود.

بعضی ها فکر می کنند قربانی رفتار بقیه هستند ولی در واقع، این ما هستیم که شیوه رفتار کردن دیگران با خودمان را کنترل می کنیم.

 

دارن-هاردی---قربانی-رفتار معرفی کتاب اثر مرکب معرفی کتاب اثر مرکب + [دانلود رایگان سمینار اثر مرکب]

 

معرفی کتاب اثر مرکب | فصل ششم

 

دارن هاردی در فصل ششم  و آخر کتاب اثر مرکب به موضوع شتاب بخشی می پردازد:

در این فصل دارن هاردی به بیان داستان هایی از شرکت های معروف و شخصیت های برجسته می پردازد که چطور از نقاط محدودیت هایشان ، فرصتی را ساختند و همچنین با کمی استقامت بیشتر ، به چه نتایج بزرگی رسیدند.

وقتی از رقبای تان پیشی می گیرید و آنها واکنشی نشان نمی دهند، این چیزی را به شما نشان می دهد  اینکه آنها از نفس افتاده اند و این زمانی است که می توانید از آنها پیشی بگیرید.

 

معرفی کتاب اثر مرکب + [دانلود رایگان سمینار اثر مرکب]

 

 

برای دانلود رایگان سمینار اثر مرکب لینک زیر کلیک کنید.

دانلود رایگان سمینار اثر مرکب

 

امیدوارم که از معرفی کتاب اثر مرکب – نوشته دارن هاردی لذت برده باشید.

 

کامران گنجی
کامران گنجی

من کامران گنجی هستم ، مربی و مدرس دوره‌های افزایش اعتماد به نفس و غلبه بر خجالت و کمرویی و در این وبسایت قصد دارم جدید‌ترین و به روز ترین مباحث آموزش مهارت‌های افزایش اعتماد به نفس و غلبه بر خجالت و کمرویی را با شما به اشتراک بگذارم.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

 1. کتاب بسیار خوبی است . با تشکر از شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :